Будівлі і споруди з металоконструкцій
Однією з відмінних рис сучасної дійсності є розвиток будівництва і реконструкції суспільних, адміністративних і житлових комплексів. Застосовуються нові архітектурні і проектні рішення, матеріали і технології, що призводить до підвищення рівня комфорту, розширення і вдосконалення побутових послуг.
Виходом із такого положення є комплексне будівництво споруд, але на це необхідні час і істотні витрати. Наша дійсність вимагає скорочення до мінімуму часу між початком вкладення грошей і їх поверненням. Іншими словами, споруди мають бути такими, що швидко зводяться. Сьогодні з'явилися ряд таких об'єктів, які спроектовані з врахуванням кліматичних і географічних особливостей нашої країни і захищають від несприятливих природних дій. Їх можна експлуатувати незалежно від часу доби і погодних умов.
Переваги даного типа споруд:
- невисока вартість;
- швидкі (в порівнянні з традиційними спорудами) терміни реалізації проекту;
- довговічність, підвищена стійкість до несприятливих умов довкілля;
- можливість за допомогою модульного покриття нарощувати розміри різних споруд;
- різноманітність сучасних дизайнерських і архітектурних рішень;
- економічність експлуатації.
Дані об'єкти - це збірні будівлі на залізобетонному фундаменті, що швидко зводяться. Основою таких споруд є каркас з вертикальних металевих колон, встановлених на фундаменті і сполучених фермами. Сучасні технології дозволяють виготовляти ферми з прольотом до 72 м.
Просторова форма каркаса визначається архітектурним рішенням. Бічні обгороджування крівлі виконуються з "сендвич"-панелей або методом полистової збірки. "Сендвіч"-панелі мають зовнішню і внутрішню металеві сторони, між якими знаходиться утеплювач. При полистовой збірці зовнішній шар споруди виконується з профільованих металевих листів, далі встановлюється утеплювач, а потім внутрішній шар.
Слід зазначити, що цей варіант відрізняється відсутністю міжпанельних швів. На покрівлі укладається шар гідроізоляції. За бажанням замовника встановлюються внутрішні перегородки, дверні і віконні отвори. Припливно-витяжна вентиляція може бути природною і примусовою. Опалення може здійснюватися як від центральних мереж, так і автономно. Освітлення забезпечується через віконні отвори і від стаціонарних світильників. Електричне водопостачання ведеться по центральних мережах.
Дивіться також:
|